Czas Gospodarzy » Aktywny Toruń

Aktywny Toruń

Aktywny Toruń

Toruń to z pewnością jedno z najpiękniejszych miast Polski. Toruń to również miasto, które tętni życiem każdego dnia roku, dzięki zaangażowaniu i aktywności mieszkańców Grodu Kopernika. Jesteśmy prawdziwym miastem kultury, sportu, nauki, przedsiębiorczości. Miastem otwartym i przyjaznym turystom. Poniżej zamieszczamy linki do stron internetowych, na których znajdą Państwo szereg informacji o tym, jak spędzić aktywnie i ciekawie wolny czas, ale również w jaki sposób można włączyć się w debatę publiczną i życie społeczne naszego miasta.

 

Konsultacje

Od wielu lat w naszym mieście rozwijane są programy partycypacji społecznej. Aktywny udział mieszkańców w życiu Torunia jest niezbędnym elementem do efektywnej i zgodnej z oczekiwaniami obywateli pracy organów administracji samorządowej. Podstawowym narzędziem współpracy i wymiany poglądów pomiędzy administracją a mieszkańcami są konsultacje społeczne, przeprowadzane w naszym mieście zarówno w sprawach najważniejszych z punktu widzenia całego Torunia, jak i koncentrujące się na zagadnieniach istotnych z punktu widzenia poszczególnych osiedli. Zachęcamy do śledzenia specjalnej witryny poświęconej konsultacjom społecznym w naszym mieście:

 

Sport 

Toruń to miasto sportu, w którym obok licznych klubów rywalizujących w rozgrywkach ligowych na najwyższym poziomie każdy mieszkaniec znajdzie miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu i poprawy kondycji. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na której znajdą Państwo informacje o bazie sportowej i bieżących wydarzeniach:

 

Kultura

Toruń był, jest i będzie miastem kultury. Tego, gdzie odbędzie się koncert Państwa ulubionego zespołu, jakie spektakle wystawiane są na deskach toruńskich teatrów, na czyje wystawy warto zajrzeć do galerii, a także wielu innych, niezbędnych wszystkim miłośnikom sztuki dowiecie się Państwo w najlepszym źródle wiedzy o toruńskiej kulturze – Toruńskim Informatorze Kulturalno-Artystycznym „IKAR”:

Top