Czas Gospodarzy » Zaproszenie – Walery Siejtbatałow – wernisaż wystawy „Obrazy malowane ustami”

Aktualności

Zaproszenie – Walery Siejtbatałow – wernisaż wystawy „Obrazy malowane ustami”

Biografia.
Urodziłem się w 1965 roku w miejscowości Denisovka w Kazachstanie. Po ukończeniu szkoły zawodowej zostałem powołany na okres dwóch lat do czynnej służby wojskowej. Po wyjściu z wojska do dnia wypadku pracowałem w rodzinnym zakładzie fotograficznym. W 1997 r. w wyniku niefortunnego skoku do wody doznałem urazu kręgosłupa szyjnego i stałem się osobą niepełnosprawną, bez szansy na powrót do pełni zdrowia i sprawności fizycznej.
W ucieczce przed myślami o swoim kalectwie i ewentualną depresją, zacząłem uczyć się języka niemieckiego. Aby lepiej utrwalić sobie znajomość tego języka, postanowiłem nauczyć się pisać w języku niemieckim. I tu pojawił się problem. Jestem sparaliżowany od barku do stóp i nie mogąc pisać rękoma, zacząłem eksperymentować trzymając pióro w ustach i w ten sposób pisałem litery, później wyrazy i następnie całe zdania.
Wreszcie nadszedł czas, żeby w podobny sposób zacząć rysować, a w dalszej kolejności malować.
W kwietniu 2010 r. przyjechałem do Polski jako repatriant z Kazachstanu. Mieszkam wraz z rodzicami i bratem w Szczecinie. Jestem członkiem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami (VDMFK) oraz współpracuję z wydawnictwem AMUN.
Top